ورود به سایت ثبت نام

برای ارسال یا دریافت وجه در پست پول، نیاز است تا ابتدا در سایت ثبت نام کرده و علاوه بر فعال سازی شماره تلفن همراه خود، مدرک شناسایی خود را نیز آپلود کنید. پس از ثبت نام، تایید شماره تلفن همراه و مدرک شناسایی، می توانید اقدام به تبادل ارز با پست پول کنید. برای مطالعه دقیق تر نحوه ثبت نام، فعال سازی شماره تلفن همراه و آپلود مدرک شناسایی، قسمت راهنمای ثبت نام را مطالعه کنید.

راهنمای ثبت نام در پست پول

برای ارسال یا دریافت وجه نیاز است تا هم فرد ارسال کننده وجه و هم فرد دریافت کننده وجه در پست پول ثبت نام کنند. پس از ثبت نام، فقط فرد ارسال کننده وجه درخواست ارسال وجه را در پست پول ثبت می کند. برای مطالعه دقیق تر راهنمای ارسال یا دریافت وجه به لینک های زیر مراجعه کنید.

در صورتی که می خواهید وجه از فرد دیگری به شما ارسال شود، راهنمای دریافت وجه را مطالعه کنید.

در صورتی که می خواهید وجه را به فرد دیگری ارسال کنید، راهنمای ارسال وجه را مطالعه کنید.


راهنمای ثبت نام در پست پول

برای ثبت نام در پست پول، ابتدا وارد صفحه ثبت نام شوید. در صفحه ثبت نام، مشخصات خواسته شده در فرم را وارد کرده و روی لینک ثبت نام کلیک کنید. هنگام وارد کردن اطلاعات فرم به نکات زیر توجه کنید:
  • وارد کردن همه فیلدها در فرم اجباری است.
  • شماره تلفن همراه خود را بدون کد کشور وارد کنید.
  • کلمه عبور باید بیشتر از 6 کاراکتر باشد.
  • .کلمه عبور و تکرار کلمه عبور باید یکسان باشند
  • آدرس ایمیل باید منحصر به فرد باشد. در صورتی که قبلا با ایمیل خود ثبت نام کرده اید و کلمه عبور خود را فراموش کرده اید، به قسمت کلمه عبور خود را فراموش کرده ام مراجعه کنید.
  • پذیرش قوانین سایت هنگام ثبت نام، اجباری است. برای مطالعه قوانین سایت اینجا کلیک کنید.

پس از ثبت نام در سایت، از طریق قسمت ورود به سایت وارد حساب کاربری خود شوید. پس از ورود به سایت، صفحه ای به شکل زیر مشاهده خواهید کرد.

پنل کاربری پست پول

در قسمت راست، زیر تصویر حساب کاربری شما (قسمت مشخص شده با رنگ قرمز در تصویر فوق) شناسه عددی حساب کاربری شما وجود دارد. برای دریافت وجه، شخص ارسال کننده وجه باید شاسه کاربری و شناسه عددی شخص دریافت کننده وجه را داشته باشد.
قبل از دریافت و یا ارسال وجه نیاز است تا تلفن همراه شما و مدرک شناسایی شما تایید شود. برای تایید شماره تلفن همراه و آپلود مدرک شناسایی، روی "حساب کاربری" در منوی سمت راست کلیک کنید. پس از کلیک روی این قسمت صفحه ای به شکل زیر مشاهده خواهید کرد.

فعال سازی حساب کاربری در پست پول

برای فعال سازی شماره تلفن همراه، روی دکمه "فعال سازی شماره تلفن همراه" کلیک کنید. پس از کلیک، یک فیلد متنی و یک دکمه "فعال سازی" نمایش داده شده و یک کد شش رقمی به تلفن همراه شما ارسال می شود. کد ارسال شده را در فیلد متنی وارد کرده و روی دکمه فعال سازی کلیک کنید. در صورتی که کد فعال سازی به درستی وارد شده باشد، شماره تلفن همراه شما تایید می شود. توجه: فقط سه بار می توانید روی دکمه "فعال سازی شماره تلفن همراه" کلیک کنید. در صورتی که پس از سه بار تلاش، کد فعال سازی به تلفن همراه شما ارسال نشد، با پشتیبانی پست پول تماس بگیرید.
پس از فعال سازی تلفن همراه نیاز است تا مدرک شناسایی خود را آپلود کنید. برای انجام این کار روی دکمه "ویرایش اطلاعات" کلیک کنید. پس از کلیک، صفحه ای به شکل زیر نمایش داده می شود.

ویرایش اطلاعات حساب کاربری در پست پول

در این صفحه اطلاعات خواسته شده را وارد کنید. توجه: وجه مورد نظر به حسابی که در پروفایل خود ثبت می کنید، واریز می شود. لطفا در وارد کردن مشخصات حساب بانکی خود دقت فرمایید. پس از وارد کردن اطلاعات، از قسمت پایین صفحه تصویر پروفایل و تصویر کارت ملی یا گذرنامه خود را انتخاب کرده و روی دکمه "ذخیره تغییرات" کلیک کنید. پس از انجام این مرحله، تصویر مدرک شناسایی شما توسط پست پول بررسی شده و پس از تایید، پروفایل شما فعال می شود. پس از فعال شدن پروفایل، می توانید اقدام به تبادل ارز کنید.

راهنمای دریافت وجه

در صورتی که می خواهید فرد دیگری به شما وجه ارسال کند، ابتدا طبق مراحل توضیح داده شده در بالا (راهنمای ثبت نام) در سایت ثبت نام کنید. پس از فعال سازی شماره تلفن همراه و تایید مدرک شناسایی توسط پست پول، نام کاربری و شناسه عددی خود را در اختیار فردی که می خواهد به شما وجه ارسال کند، قرار دهید. در طول فرایند تبادل ارز، می توانید از قسمت "لیست تراکنش ها" در منوی سمت راست، وضعیت تراکنش را در هر لحظه مشاهده کنید. توجه: در صورتی که در خارج از ایران هستید و می خواهید ارز دریافت کنید، پس از واریز ارز به حساب شما، نیاز است تا وارد حساب کاربری خود شده و دریافت یا عدم دریافت ارز را در سیستم ثبت کنید. در صورتی که تا 24 ساعت پس از واریز ارز به حساب شما، دریافت یا عدم دریافت ارز را در سیستم ثبت نکنید، ارز مورد نظر از نظر پست پول دریافت شده تلقی می گردد.

راهنمای ارسال وجه

در صورتی که می خواهید به فرد دیگری وجه ارسال کنید، ابتدا طبق مراحل توضیح داده شده در قسمت راهنمای ثبت نام در سایت ثبت نام کرده و مراحل فعال سازی پروفایل خود را انجام دهید. همچنین نیاز است تا فرد گیرنده وجه نیز در سایت ثبت نام کرده و پروفایل خود را فعال کند. برای ثبت درخواست ارسال وجه، نیاز است تا شناسه کاربری و شناسه عددی گیرنده وجه را داشته باشید. برای ثبت درخواست تبادل ارز، از منوی سمت راست، روی قسمت "ثبت درخواست جدید" کلیک کنید. پس از کلیک، صفحه ای به شکل زیر نمایش داده می شود.

ثبت درخواست ارسال ارز در پست پول

در فرم نمایش داده شده، نوع ارز (دلار/یورو/...)، مبلغ مورد نظر، کشور مبدا، کشور مقصد، شناسه کاربری گیرنده وجه و شناسه عددی گیرنده وجه را وارد کنید. پس از وارد کردن اطلاعات روی دکمه "ثبت درخواست" کلیک کنید. پس از کلیک صفحه ای به شکل زیر نمایش داده می شود.اطلاعات نمایش داده شده را به دقت بررسی کرده و در صورت صحیح بودن اطلاعات روی دکمه "تایید" کلیک کنید. در غیر این صورت برای ویرایش اطلاعات، روی دکمه "بازگشت و ویرایش اطلاعات" کلیک کنید. پس از تایید، ممکن است درخواست شما به صورت خودکار توسط سیستم تایید شود و اطلاعات حساب بانکی برای واریز وجه در اختیار شما قرار می گیرد. پس از واریز وجه، از قسمت "لیست تراکنش ها" در منوی سمت راست می توانید روی درخواست خود کلیک کرده و تصویر فیش واریزی را آپلود نمایید.
در صورتی که پس از انجام مراحل فوق، نیاز به بررسی درخواست توسط پست پول باشد، پیامی مبنی بر ثبت درخواست نمایش داده می شود. پس از تایید درخواست توسط پست پول، اطلاعات حساب بانکی در اختیار شما قرار می گیرد. پس از واریز وجه به حساب داده شده، تصویر فیش بانکی خود را می توانید از قسمت "لیست تراکنش ها" با کلیک بر روی درخواست خود آپلود کنید.
در تمام مراحل تبادل ارز می توانید از قسمت "لیست تراکنش ها" با کلیک بر روی درخواست مورد نظر خود، وضعیت تراکش را مشاهده کنید. همچنین، تغییر وضعیت تراکنش، از طریق پیامک و ارسال ایمیل به اطلاع شما خواهد رسید.